Sprzęt rolniczy do każdych warunków

Jak wybrać dobry ładowacz czołowy?

Jak wybrać dobry ładowacz czołowy?

Ładowacz czołowy to sprzęt, który bardzo pomaga każdemu rolnikowi, bowiem ciężka praca fizyczna, przy pomocy wideł i szufli może zostać zastąpiona technologią. Kiedy jednak pójdziemy do sklepu ze sprzętem rolniczym, szybko zauważymy, że dostępnych ładowaczy rolniczych jest bardzo dużo. Czym się kierować podczas wyboru?

Rodzaj ciągnika

Przede wszystkim musimy dopasować ładowacz rolniczy do posiadanego przez nas ciągnika. Inaczej zakup po prostu nie ma sensu – po co nam ładowacz, niepasujący do naszej maszyny? Warto zaznaczyć, że do ciągników o standardowej mocy znajdziemy ładowacze w granicach kilku tysięcy zł, zaś do ciągników o większej mocy raczej będzie konieczność zakupu ładowacza kosztującego kilkanaście tysięcy złotych.

Rodzaj pracy

Pamiętajmy także, aby zawsze kupować sprzęt rolniczy, który będzie pasował do charakteru naszej działalności. Nie inaczej rzecz wygląda z ładowaczem czołowym. Zastanówmy się zatem dokładnie, czego potrzebujemy – czy będą to widły do obornika, chwytaki do balotów a może przede wszystkim potrzebny nam jest ładowacz rolniczy do transportu bel i siana?

Ciekawostki techniczne

Warto jeszcze zaznaczyć, że opłacasię sprawdzić dokładnie wydajność układu hydraulicznego ciągnika, które mają wpływa na szybkość pracy ładowacza. Ponadto istotne są także takie parametry jak ciśnienie oleju w układzie hydraulicznym oraz wielkość siłowników. To bowiem wpływa na udźwig.

Jeśli zaś ciągle średnio się czujemy w tym temacie, warto poprosić zaprzyjaźnionego mechanika o wspólne obejrzenie ładowacza.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.