Sprzęt rolniczy do każdych warunków

Widły do bez słomy – proste ale wygodne narzędzia

Widły do bez słomy – proste ale wygodne narzędzia

Widły do bez słomy są bardzo prostymi, ale przede wszystkim dość wygodnymi narzędziami wykorzystywanymi do szybkiego, ale co najważniejsze sprawnego transportu bel słomy. Widły do bel mogą być perfekcyjnie wykonane dzięki zastosowaniu wypalania laserowego oraz spawania automatycznego z wykorzystaniem robotów spawalniczych. To gwarancja nie tylko dokładności wykonania każdego elementu wideł, ale również zapewnienie o ich wytrzymałości i gotowości do pracy nawet z trudnych z pozoru warunkach. Znaczna większość wideł malowana jest farbą proszkową, co zapewnia jej trwałość i niezniszczalność przez bardzo długi czas.

Bele słomy ze względu na swoją konstrukcję są ładunkami bardzo delikatnymi, dlatego też należy obchodzić się z nimi najłagodniej, jak to tylko jest możliwe. Wybierając najodpowiedniejsze widły do bel należy przede wszystkim kierować się wielkością oraz wagą balotów ze słomą, które będą podlegały przetransportowaniu z jednego miejsca na drugie. Wielkość i waga balotów uzależniona jest od wielu czynników, co najeży także uwzględnić przy wyborze tych najodpowiedniejszych i najefektywniej pracujących wideł do bel.

Na rynku znaleźć można bardzo szeroki wybór wszelkiego rodzaju narzędzi, przeznaczonych docelowo między innymi do transportu bel słomy nawet na znaczne odległości. Wszystkie narzędzia są pomiędzy sobą bardzo zróżnicowane nie tylko pod względem funkcjonalności, ale również i cen. Warto jednak mieć na uwadze, że nie zawsze te najdroższe produkty będą najwyższej jakości, a te najtańsze najgorszej. Wybierając czy to widły do bel czy jakikolwiek inny podobny osprzęt kierować się należy przede wszystkim parametrami technicznymi. Cena, choć dla wielu ma dość duże znacznie nie powinna stanowić ostatecznego kryterium wyboru. Wybór osprzętu należy również dostosować do własnych potrzeb, tak aby korzystanie z niego w sposób możliwie jak najbardziej optymalny ułatwiało zarówno załadunek jak i cały transport bel na odpowiednie odległości.

Przy wyborze wideł do bel nie należy zapominać także o sprawdzeniu ich mocowania. Choć w dzisiejszych czasach zdecydowanie największą popularnością i uznaniem cieszą się mocowania typu EURO, to jednak naleźć można w handlowej ofercie wielu sprzedawców tego rodzaju osprzętu również inne, lepsze czy gorsze rodzaje mocowań (tu warto zwrócić szczególną uwagę również na mocowania typu SMS). Nie należy zapominać również o wyborze odpowiedniego rozstawu wideł (w przypadku większości producentów mieści się on w przedziale 1,2 do 2,4 m), co będzie nie bez znaczenia dla bezpieczeństwa transportowanego ładunku.

Tak naprawdę niewielu współczesnych rolników nie jest w stanie wyobrazić sobie swojej pracy bez wykorzystania wideł di bez wysokiej jakości oraz wszelkiego innego osprzętu niezwykle ułatwiającego tak ciężką przecież pracę. Dzięki odpowiednio dobranemu sprzętowi można zaoszczędzić nie tylko czas, ale również i siły czy nerwy. Dodatkowo, co jest również niezwykle istotne dobrze dobrane widły stanowią gwarancję nie tylko efektywnej, ale przede wszystkim bezpiecznej pracy.

Źródło: http://www.hydramet.pl/produkty/szczegoly/31/widly-do-bel-slomyDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.