Zakup sprzętu rolniczego

Zakup sprzętu rolniczego

Jak kupować sprzęt rolniczy? Przede wszystkim – z głową. Zanim coś kupimy warto zadać sobie kilka niezbędnych pytań, dzięki którym możemy zaoszczędzić naprawdę wiele pieniędzy, które następnie mogą nam się lepiej przysłużyć. Jakie zatem to są pytania?

1. Czy naprawdę tego potrzebuję?

Pierwsze uniwersalne pytanie to, czy rzeczywiście dana rzecz w gospodarstwie będzie mi w ogóle potrzebna? Czy będę jej często używać? Czy jeśli rzadko, to może lepiej jest odkupić od sąsiada tańszy sprzęt?

2. Czy dany sprzęt ma właściwe parametry?

Jeśli już decydujemy się, że dana rzecz jest nam bardzo potrzebna np. ciągnik, to zastanówmy się, do czego będziemy go używać. Częstym błędem jest bowiem kupowanie sprzętu rolniczego uniwersalnego – oczywiście czasem jest to dobra opcja, jednak częściej lepiej jest zastanowić się nad zakupem czegoś bardziej pasującego do charakteru naszej działalności.

3. Czy cena jest adekwatna do jakości?

Nie jest tajemnicą, że w przypadku niektórych sprzętów płacimy w zasadzie za samą markę. Zastanówmy się zatem dobrze, czy na pewno potrzebujemy danej rzeczy tej marki i z takimi funkcjami i czy cena danego sprzętu odpowiada jego jakości.

4. Czy da się dany sprzęt rolniczy kupić taniej?

Zastanówmy się także, czy przypadkiem nie uda nam się kupić tego sprzętu taniej. Być może wcale nie jest on nam teraz tak bardzo potrzebny i możemy go kupić jesienią czy zimą, kiedy wszystko tanieje? Albo może warto kupić dany sprzęt używany? Być może też będziemy go na tyle rzadko używać, że może kupimy go na spółkę z sąsiadem?Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.